Postituste ajalugu kategoorias ‘RAHAASJAD – finantsid’

Teeni oma äriga jumalariiki!

Lisatud 25.10.2012 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

Kristlikud-arimehed-ettevotjad-julgustus

Teeni oma äriga jumalariiki! Kristlasest ärimehe kutsumine on osaleda kohaliku koguduse abiteenistuses –  rahastada koguduse tööd ja projekte.   Siiani on ärivaldkond koguduses olnud väljaarendamata ega anna seetõttu oodatud  tulemust. Samuti on äriga seonduv tekitanud usklikes hulgaliselt väärarusaamu ja müüte, mis tuleb kummutada.

Loe tervet postitust

Hasartmängud ja Piibel

Lisatud 03.06.2012 kategooriasse KRISTLANE - kristlik elu, RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

MIDA PIIBEL ÜTLEB HASARTMÄNGUDE KOHTA? KASVAV HASARTMÄNGUDE SÕLTUVUS. Uuringud näitavad, et loteriid on lemmikuks legaalseks hasartmänguks teismeliste keskel. Statistika järgi iga seitsmest üks, kes mängib, saab sõltlaseks. Kuid teismelised pole ainsad, kes on mõjutatud. 10 täiskasvanust 1, kes mängib hasartmänge, saab samuti sõltlaseks.

Loe tervet postitust

Abielu ja raha

Lisatud 13.01.2011 kategooriasse ABIELU - perekond, RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

Abielu ja raha. Kõigist vaenlastest, mis ründavad abielu turvalisust ja intiimsust, rahaprobleemid on kõige hävitavamad. Fakt on see, et need on number üks põhjus, miks paarid lahutavad. Teisest küljest, üks suurima potentsiaaliga õnnistus abielus on finantskasu, mida see suudab pakkuda. Statistika põhjal vaadatuna, abiellunud paarid on paremal järel finantsiliselt kui üksikud või lahutatud inimesed. Kuid tõde on see, et enamus abikaasasid näevad raha väga erinevalt.

Loe tervet postitust

Kümnis – ikka veel kehtiv ka Uue Testamendi ajal.

Lisatud 11.05.2010 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

Kümnis – ikka veel kehtiv ka Uue Testamendi ajal. Kümnis – hirmutav sõna paljudele, mõnede jaoks toob see külmad judinad ja kananaha ihule, teised sulevad oma kõrvad seestpoolt, kolmandad õigustavad oma tegematajätmist. Ometigi on ja oli ja saab olema kümnis Jumala seadus. 

Loe tervet postitust

Kuidas saada võlgadest vabaks!

Lisatud 21.02.2010 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | 2 kommentaari »

FINANTSID: VUNDAMENTAALSED ÕPETUSED KUIDAS SAADA VÕLGADEST VABAKS? Võlgadest vabanemine on midagi, mida iga kristlane suudab või peaks saavutama. Võlg – laen – kiirlaen – SMS laen – inkasso – pankroti haldur – kohtutäitur jne.

Loe tervet postitust

Raha majandamine

Lisatud 21.02.2010 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

See on juhend vastutustundlikuks raha majandamiseks. Vaatamata sellele, et raha väärtus on tänapäeva ühiskonnas ümberhinnatud, on hädavajalikke asju, millest peame rääkima. Raha ei ole kurjast ega kuidagi kahjulik, kui seda kasutatakse vastutustundlikult. On olemas kindlad printsiibid, mida saame õppida ja rakendada. 

Loe tervet postitust

Tasu võlg ära!

Lisatud 18.02.2010 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | 1 kommentaar »

Helenil on see juhtum seniajani selgesti meeles. Oli jõululaupäev ja kaubamaja oli rahvast tulvil. Möödunud aastal täpselt samal päeval oli ta tõotanud, et ei jäta poeskäiku enam kunagi nii hilja peale, kuid siin ta jälle oli, võitlemas rahvamassiga, püüdes juhtida ostukäru nii, et ta ei sõidaks sellega eesliikuva mehe kandadesse ja kuulates kolmeaastast, kes klammerdus ta mantli külge, kuulutades, et ta ei suuda oodata, kuni nad jõuavad koju.

Loe tervet postitust

Raha-müüdid

Lisatud 22.12.2009 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

USA autor Mary Hunt kummutab mõned levinud rahamüüdid, mis abiellu kaasa võetakse. Vaatluse alla tulevad järgmised müüdid: Kahekordne sissetulek, poole vähem kulusid. On asju, milleta ei saa elada. Kui tingimused täidetud, võime seda endale lubada. Meil on aega küll. Osad rahaasjad on parem enda teada jätta. Kõik saab korda, kui me rohkem raha teenima hakkame. Nüüd on juba hilja.

Loe tervet postitust

Ela võlavabalt!

Lisatud 21.12.2009 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

Mida räägib leping võlgadest? Kas laen on selle maailma-ajastu vaim? Sa pead vältima praeguse ajastu meelelaadi ja mugandumist sellega, et nii kerge on saada laenu ja võla abil üle oma võimete elada. Piibel ütleb, et laenusaaja on laenuandja ori. Laenuandja, on ta siis üksikisik, finantsgrupp või pank, saab Sinu üle teatud meelevalla.  Aga kui Sa oled kellelegi võlgu, siis ära lepi olukorraga, vaid usu Jumalalt imet oma võla tagasi maksmiseks. Sest võlad tuleb tagasi maksta! 

Loe tervet postitust

Suve säästmise seeria nr.1 TOIT

Lisatud 15.10.2009 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

Suve säästmise seeria 1:  Toit on suur kulutus. Kuidas Sa saad säästa? Praktilised nõuanded, kuidas toidu pealt kokku hoida.

Loe tervet postitust

Raha: Kuidas omada seda nii, et see ei omaks sind

Lisatud 13.07.2004 kategooriasse RAHAASJAD - finantsid | Pole kommentaari »

Raha: Kuidas omada seda nii, et see ei omaks sind. Raha on tähtis osa kõigi meie elus. Sellest ei räägita tihti kogudustes piisavalt. Ilmselt kardetakse teatud asju seoses sellega. Kuid asja vältimine ei tee seda olematuks. Fakt on et raha mängib kindlat ja tähtsat rolli meie isiklikus elus ja meie vaimulikes teenistustes.

Loe tervet postitust