Netisuhtluse ohud: lubamat flirtimine. Internetiflirt ja abielurikkumine. Need on märksõnad, mis tõusevad üles kõikjal maailmas. Kas müüt või tegelikkus. FB ja suhtluskeskkonnad on nagu libe jõekallas, kus need kes ei ole kindlad libastuvad väga lihtsalt.

mees-suhtleb-naisega-nasitega-internetis

“Küberruumi intiimsus on abielurikkumine,”

kirjutab Itaalia ajakiri Famiglia Cristiana. Internetis flirtimise, armumise ja abikaasa petmise teema kerkis esile Itaalia suurima levikuga nädalalehe nõuandeveergudel.

Üks naine pöördus anonüümselt Famiglia Cristiana` poole, küsides arvamust internetis surfamise kohta. “Internetis on võimalik armuda, otsida, mõelda ja tõeliselt ihaldada. Abielu rikkuda on võimalik ilma kodust lahkumata,” kirjutab ta. “Tahaksin teada, kui kaua alahinnatakse seda uut (Interneti) reaalsust, mis on nii käegakatsutav.”
“Virtuaalne maailm võib olla sama ebamoraalne kui faktidest ja tegudest koosnev reaalsus,” vastab naisele preester Antonio Sciortino. “Evangeeliumi moraal pöörab tähelepanu sellele, mis on inimese sees ning võrdsustab halvad mõtted halbade tegudega.” Ta mainib Kristuse hoiatust, et kui mees vaatab naist teda himustades, siis on ta oma südames juba abielu rikkunud.

Lugu leidis kajastamist Itaalia ajalehtede esilehekülgedel. Ajaleht Il Giornale avaldas küsitluse, milles selgus, et 40 protsenti Itaalia naistest kardab, et abikaasa leiab endale internetis surfates teise.

========================================

Pastor Albert kord jagas oma jutluses:

Kas varastada tohib, mõtle sellele, kui sinu käest varastataks. Milline tunne su hinge jääb? Vastikustunne, sest keegi on sorinud su asjades ja vaadanud sinna, kuhu ainult sinul õigust on.Kas üldse on kedagi, kes ütleks, mis vale on? Ehk poliitikud teavad? President kindlasti? Aga siis ilmneb, et üks neist ärastas, teine varastas jne. Kui Jumalat ei ole, polegi kedagi ütlemas. Aga abielu rikkuda tohib?

Oled ju filmidest näinud, kuidas äkki lööb kirg lõkkele. Mis sellest, et teise naise mees ja teise mehe naise, aga milline armastus! Aga siis lõppeb seeria ära ja ei näidata tagajärgi, mis abielurikkumine kaasa toob.

Näitlejad võtavad grimmi maha ja selle alt ilmuvad nähtavale vinniline näonahk ja narkootikumidest kottis silma­alused. Ja üleüldse, oled sa kunagi midagi näitlejate pere­elust kuulnud? Mina mitte. Seksuaal­elust, tõsi küll, aga näitlejad sageli lihtsalt ei ole perekon­nainimesed, vaid on sunnitud rollidesse, mille eest tuleb ühel päeval Jumala kohus.

Ro 1:18-25 selgitab Paulus pikemalt: «Jah, Jumala viha il­mub taevast inimeste igasuguse jumala­kartmatuse ja ülekohtu vastu, nende vastu, kes tõde hoia­vad ülekohtu kammitsais…»

Paljud ei taju saatana lõkse, meedias on sellest palju juttu olnud. Üle maailma on igasugu FB ja suhtlusportaalid olnud komistuskiviks, tuhanded suhted on sp. purunenud (viga on südames juurdunud himus), keskkond ise on lihtsalt andnud võimaluse.

1.Te.4,3 Sest see on Jumala tahtmine, teie pühitsus, et te hoiduksite hooruse eest,

Jumala Sõna manitseb meid, et 1.Ko.6,18 Põgenege hooruse eest! 

Ro.6,22 Aga nüüd, et te olete saanud patust vabaks ja Jumala orjadeks, on teie vili pühitsuseks ja selle lõpp on igavene elu.

2.Ko.7,1 Et meil nüüd on niisugused tõotused, mu armsad, siis puhastagem endid kõigest liha ja vaimu rüvedusest ja tehkem täielikuks oma pühitsus Jumala kartuses.

1.Ti.2,15 saab päästetud /…/ , kui ta jääb ususse ja armastusse ning pühitsusse mõistliku meelega.

PÜHISTUS on pääste tingimus. Pühistust on vaja, kuna öeldakse, et He.12,14 “ilma selleta ei saa ükski Issandat näha.”

Hoidke endid puhtuses ja pühitsuses!

Usk.ee