Meid on loodud Jumala poolt sügava läheduse vajadusel. Ta on sügavalt lähedane ja suhte Jumal ja Ta on loonud meid samade vajadustega. Abielu on kõige lähedasem inimlik suhe Maal. See on seega ainus tõeline edukas ja täitev, kui intiimsus on saavutatud.


intiimne -abielu

Pea iga abielupaar ootab lähedust. Siiski, paljud paarid on pettunud, mil leiavad, et intiimsus ei ilmne kohe kui nad abielluvad. Sügav ja rahuldav abielu on see üks, mis külvab lähedust. Teisest küljest, tihti alusmõra õnnetus abielus on see, mis takistab läheduse arenemist.

Mis on intiimsus?

Intiimsus on defineeritud kui sisemine lähedus ja sügav suhe; täielik vastastikune teadlikkus ja takistamatu juurdepääs omavahelistele muredele, informatsioonile ja huvidele.

Et leida abielu jaoks ihaldatud intiimsus, me peame esiteks eemaldama kaks peamist pettust. Esimene pettus, mis puudutab intiimsust, on see, et abielu on kohe automaatselt intiimne. See on vale. Kui inimesed usuvad seda, siis nad tihti tunnevad, et nad on teinud vea, et valisid selle abikaasa, kuna neil ei ole seda intiimsust, mis neil peaks olema. Kõik me peaksime teadma, et mitte ükski abielu ei oma automaatset intiimsust, vaid seda, et iga abielu võib omada imelist intiimsust, kui me lihtsalt teeme õigeid asju.

Teine suur pettus, mis puudutab intiimsus, on see, et seks toob intiimsuse. Kui see oleks tõene, prostituudid ja teised seksuaalselt aktiivsed inimesed oleksid kõige täidetumad inimesed siin Maal. Siiski, see ei ole nii. Kuigi seks on imeline intiimsuse väljendus, seks ei tooda intiimsust.

Lihtsam intiimsuse definitsioon oleks „olla lähedane/või sügav.“ Intiimne abielu on suhe emotsionaalse ja vaimse lähedusega, mis läheb palju sügavamale kui tavaline sõprus või perekondlik side. See intiimsus on väljendatud läbi füüsilise kiindumuse, seksuaalse kontakti, sõnadega ja teistel erinevatel viisidel.

Kuna intiimsus nõuab sügavaimaid tasemeid isiklikust avalikustamisest ja haavatavusest, see võib ainult ilmneda edukalt ja pika aja jooksul, kus kindlad elemendid on olemas. 1.Moosese 2:24-25-s annab Jumal meile abieluplaani, mis on intiimsuse musternäidis. Et kasvatada intiimsust oma abiellu, on neli olulist elementi, mis peavad esinema. Nendeks on:

1 – Jagamine. Suhtumine avatusse ja alistumisse

Intiimsus on võimatu kui jagamist ei toimu sügavamatel tasemetel. Veel tähtsam on jagada oma südant, olles avatud ja aus suhtlemisel. Lisaks sellele, me samuti peab meil koos olema tähendusrikas aeg, regulaarselt, kus me näiteks jagame kogemusi, sõpru jne.

Intiimne elu on jagatud elu. Intiimsuse puudumine areneb eemalolekus ja isekuses. Teisest küljest, intiimsus ilmneb siis, kui me alistume oma hea abielu nimel. See on viis, kuidas me armume ja see on üks saladusi püsimaks olla armunud.

2 – Partnerlus. Vastastikune toetav ja julgustav suhe

Paarid, kes on lähedased, ei võistle omavahel; nad teevad teineteisele komplimente. Lähedase paari partnerlus algab tugevast ja regulaarsest komplimentide väljendamisest. Nii headel kui halbadel aegadel on need abilised neile, kes kasutavad nende erinevusi, et täita need lõhed nende suhtes ja et edutada abielu headust.

Isekus hävitab ühtsust ja intiimsust. See on meie üks suurimaid patte ja see lahutab meid teineteisest. Võti partnerluseks on ohver. Kui üks kaasadest paneb oma vajadused või ihad kõrvale, et austada oma kaasa vajadusi või ihasid, see saab looma atmosfääri, mis on täis intiimsust ja usaldust. Intiimne abielu on ehitatud meeskonnavaimu poolt.

3 – Investeerimine. Regulaarse ja positiivse vahetuse atmosfäär

Me seome end allikaga, mis on vastutulelik meie vajadustele. Kui meid toidetakse ja täidetakse meie abikaasa poolt, me tahame olla temaga. Mitte ainult seda, vaid ka see hoolitsemise tegu ja teineteise hellitamine seob meid vaimselt kokku. See on üks põhjuseid, miks laps seob end sellisel sügaval viisil oma vanematega. Kes iganes tuleb vastu meie vajadustele, saab meie südame. Samuti, kuhu iganes me investeerime oma elu aardeid, saab olema meie südame koht.

On oluline, et me agressiivselt kohtume teineteise vajadustega iga päev. Mil me teeme seda, me suurendame oma suhte lähedast seotust. Kui me lõpetame, me näljutame oma abielu hinge ja me kibestame oma abikaasat.

4 – Usaldus. Turvaline ja ohutu keskkond

Tõeline intiimsus vajab inimese hinge sügavuste jagamist, samuti ka inimese elu jagamist iga päev. See on võimalik ainult turvalises ja ohutus atmosfääris. Teineteisele oma südame avamine sõltub sellest, kuhu maani me oleme ehitanud oma usalduse atmosfääri.

Usaldus püstitatakse pideva, hoolika rääkimise, lahkuse ja alandlikkuse toel. Usalduse aga hävitavad jultumus, hooletud sõnad, karmus ja patt. Kui usaldus on lõhutud, seda saab taastada ainult siis, kui solvaja võtab vastutuse oma käitumise eest ja hakkab pidevalt esitlema oma siirast süda.

Intiimsus on saadav igale paarile. Vaatamata vigadest või haavadest, mis pärinevad sinu minevikust või sinu abielu olukorrast täna, sul võib olla kestev intiimsus. Siiski, see peab olema loodud ühise pingutusega ja seda peab säilitama usinalt külvates neisse sinu suhte nelja elementi: jagamine, partnerlus, investeerimine ja usaldus. Alusta juba täna, et ehitada oma suhtes intiimsus. Paarina, kahetsege teineteisele oma eksimusi. Siis andestage teineteisele mineviku vead ja pühenduge, et rajada need neli elementi oma abiellu iga päev kogu oma elu. Kui sa teed seda, sa saad peagi nautima kõige imelisemat, sügavat ja rahuldavamat suhet Maal. Jumal õnnistagu sind.

Jimmy Evans
Loe lisa: Abielu ja perekond

 

Save

Save