raskused-katsumused-kritlik-elu-usutee-usumatk-rannak

RASKUSED ELUS – KATSUMUSED USUTEEL – KANNATUSED MAISES ELUS. Oleme harjunud nägema vaid ilusaid pilte lõvidest ning mõnele linnapreilile võib tekkida ettekujutus, neist kui siidikinnas-ninnu-nännu kiisudest.

Kuid tegelikul džungli kuningal, läheb see julgus ja positsioon väga palju maksma. Nõnda on ka kristlasel, kes justkui siin võõrsil ajab oma peremehe – Viinamäe omaniku – Isanda asju. Teda vahel ei tunta, ei võeta vastu, ei saada aru või ei mõisteta. Veel hullem, kui pärlid lendavad sigade ette, tulevad ja rapsivad veriseks sind. Keegi ei aplodeerinud sinu väljaastumisele, ettekandele, katsele tunnistada või jagada oma usku. Oh armas sõber, täna on miljon usklikku (unustatud maades), kellede tänane argipäev on usutükk ja proovilepanek, mis meile oleks “elu suurim katsumus”.

Ro.8,17-18 Kui me aga oleme lapsed, siis oleme ka pärijad, nii Jumala pärijad kui ka Kristuse kaaspärijad, et kui me ühes temaga kannatame, siis meid ühes temaga ka austatakse. Sest ma arvan, et selle aja kannatused ei ole midagi tulevase au vastu, mis meile peab ilmsiks saama.

Kas Jeesus üleüldse kusagil rääkis usuelust, kui liblikalennust õielt – õiele? Vist mitte, rääkis kitsast väravast ja ahtakesest teest, mis viib ellu! Ning veel hullem, ütles et palju on neid kes sellele “üritavad” käija aga ei jaksa mitte!

Kannatuste peamised märksõnad: süsteemi rike, mis sai alguse Eedenist, langenud planeet, hingevaenlane ja tema abilised, kurjad inimesed, maailma vaim ja õelus, sõnakuulmatus, inimeste endi rumalus ja põikpäisus jms.

Mõned aforismid:
  • Raskused tugevdavad vaimu, samuti nagu töö tugevdab keha.
  • Läbi raskuste õpitud asjad püsivad paremini meeles.
  • Usk muudab raskused avastusteks: leiad imed, mida headel päevadel ei tundnud.
  • Raskused kaovad, kui neile julgelt silma vaadata.

# vend Antti

Usk.ee
Usk avab ukse

Lõvide katsumused