TÄTOVEERIDA VÕI  MITTE TÄTOVEERIDA
KRISTLASTE REAGEERING TÄTOVEERINGUTELE

Materjalid: Terry Watkins

Viimase dekaadiga on tätoveeringud virtuaalselt vallutanud kultuurimaailma.  Tabu-tätoveering oli kuni viimase ajani moes heavy-metal rokkarite, mootorratturite, kriminaalide ja ühiskonnast väljaheidetute seas. Kuid täna tätoveering ilmub glamuurselt kõikjale ja kõikjal. See on viimane moeröögatus. tätoveering on leidnud omale lõuendeid näiteks Britney Spearsi, Julia Robertsi, Jessica Simpsoni Geraldo Rivera, Halle Berry, The Dixie Chicks ja teiste tuhandete kuulsuste näol.

Spordimaailm on samuti saanud “ristitud tätoveeringute” poolt. 1997. aastal AP Poll avastas, et üle 35% NBA mängijatest omab vähemalt ühte tätoveeringut, sisaldades selliseid megastaare nagu Michael Jordan ja Shaquille O’Neal. Spordireporterid väidavad sama seisukorda ka professionaalses jalgpallis, pesapallis ja hokis. tätoveering on tunginud ka golfiradadele, kelle seas on sellised kuulsused nagu Lee Trevino ja Tiger Woods.

The National Geographic News väitis, et 15% kogu Ameerika elanikkonnast on tätoveeritud. Alliance of Professional Tattooist (ATP) väidab, et üle 39 miljoni ameeriklase kannab oma nahal tätoveeringut. Details ajakiri avalikustas uuringu, mis väitis, et 22% 18-25 aastatest omab tätoveeringut. Veel mainitakse, et 60% tätoveeritutest on naised.

Ja veel rohkem ootab oma järjekorda…

Isegi mänguasjamaailm omab oma enda tätoveeritud nukke. Ja kuulujutud käivad, et väike armas Barbie on hiljuti lasknud ennast tätoveerida. Et mitte maha jääda täiskasvanutest, noorem põlvkond on samuti liitunud tätoveeringute klubidega. Texas Tech University of Nursing uuring, mis saldab üle 2100 alaealise kaheksast osariigist, avalikustab, et 1 kümnest alaealisest on tätoveeritud ja üle poole peavad selle suhtes plaane. Järgmine uuring avalikustab, et 25% kõigist 15-25 aastatest on tätoveeritud. Keskmine tätoveerimise laskmise vanus on 16 aastat. Mõned aga saavad juba kaheksa aastaselt.

Lähtudes US News ja World Report (3. nov 1997) andmetest, tätoveerimine on riigi kuues kiiremini arenev äri. Ja kasvades kohutava tempoga, tekitades rohkem kui ühe uue tätoveerimise salongi iga päev.

Ja kuula seda…Lycos, kes hindab otsisõnade TOP 50 iga nädal, leidis sõna “tattoos” neljanda koha peal 2001 aasta kõige enamkasutatavana otsisõnana! 2002 aasta 15. oktoobriks oli see kuuendal kohal. Ja nende TOP 50 Eliidi seas on “tattoos” kogu tegevuse aja jooksul number 7. (Märkus: Jeesus Kristus ei mahtunud isegi TOP 100 sisse, Piibel oli 18. kohal).

Teiste sõnadega… maailm on tätoveeringute palavikus.

Isegi paljude kristlaste seas on see keelatud tätoveering sisse astunud suure rõõmuga, olles inimeste kätel, jalgadel, kaeltel ja selgadel, üle kogu keha. Siin pole midagi imestada, kuna kristlaste tätoveeringute taga on kristlik rock muusika ühiskond. Ja kiireld jäljendades oma kristlikke rock-iidoleid, tuhanded noored kristlased ennast “märkinud Jeesuse jaoks” tätoveeringuga. Kiirest kasvavate trendide seas tätoveeringute tööstuses on kristlikud tätoveeringute salongid. Me saame hulga e-maile murelikelt kristlastest vanematelt, noortelt, pastoritelt, et saada info selle nähtuse kohta. Paljud lapsevanemad paluvad abi oma noorukitele ja nende tätoveeringutele. See artikkel on näide tätoveeringutest Jumala Sõna ja ajaloo valguses.See artikkel on jaotatud järnevatesse osadesse:

=========================================

TÄTOVEERING: VEREMÄRK
TÄTOVEERING: SAATANA KARIKAS
TÄTOVEERING: SURMAMÄRK
TÄTOVEERING: MÄSSUMÄRK
TÄTOVEERINGUTE VÄIKESED SURMAVAD SALADUSED
TÄTOVEERING & PIIBEL
TÄTOVEERING: KAHETSUSE MÄRK


MÄRKUS: On soovitatav luge neid artikkleid hoolikalt ja järjekorras, kuna järgmine täiendab eelnevat.

============================================

PÄÄSTETEE

TEE SEE, OMA ELU TÄHTSAIM OTSUS JUST SIIN JA PRAEGU, ÖELDES LAHTI SAATANA PAKUTAVATEST MEELITUSEST JA ÖELDES TERETULEMAST ISSANDALE JEESUS KRISTUSELE.

SEE ON IMELIHTNE SAADA PÄÄSTETUD. TULEB LIHTSALT PALVETADA SEE ALL OLEV PALVE JA SEDA TEHA KOGU OMA SÜDAMEST, MÕELDES SEDA ÖELDUT TÕSISELT, MITTE NALJATADES.

SEE ON SINU OTSUSTADA, KAS SA TEED SEDA VÕI MITTE. MINA EI SURU SEDA PEALE, EGA JEESUS KRISTUS KA EI SURU SEDA SULLE PEALE. KUID SA TEED TA KURVAKS, KUI SA SEDA EI TEE.

TA ANDIS SULLE OTSUSTAMISVÕIME JUBA EEDENI AIAS. TEE SEE OTSUS JA LASE JEESUSEL TULLA OMA SÜDEMSSE JA TA KINGIB SULLE IGAVESE ELU. MA ÜTLEN ÜHT SULLE: “SEDA OTSUST EI SAA SA KUNAGI KAHETSEMA.

PALVETA SEE LIHTNE JA VABASTAV PALVE:

Kallis Taevane Isa. Ma tulen Sinu ette Sinu Poja Jeesus Kristuse Nimel. Palun aita mind, ma olen patune ja ma kahetsen igat oma tehtud pattu. Ma tulen Sinu ette nii nagu ma oskan. Palun puhasta mind pattudest kalli Jeesuse verega. Ma kuulutan Jeesus Kristuse oma isiklikuks Päästjaks, Ravijaks ja Vabastajaks, ning ma ei ole enam saatana käsilane, ma olen nüüd Jumala laps, ma kuulun Jeesusele, kes suri minu pattude eest ja kelle Sa tõstsid üles surnuist. Ma tänan Sind Taevane Isa, Issand Jeesus Kristuse Nimel, Aamen!

TERETULEMAST JUMALA PEREKONDA! SA OLED NÜÜD VABA, KUI SA MÕTLESID SEDA PALVET TÕSISELT.

JUMAL ÕNNISTAGU SIND JA SINU TEGEMISI.

Materjalid eestindas ja toimetas vend Roland